Energetičtí upíři kolem nás

24.10.2018

Znáte to? Přijdete domů bez energie, s bolestí hlavy, totálním vyčerpáním a špatnou náladou.

Možná jste potkali energetického upíra, který z vás vysál veškerou energii a pozitivní náladu.

Kdo je energetický upír?

Energetičtí upíři jsou lidé, kteří hladoví po energii a pro svou existenci potřebují přísun energie někoho jiného.

Většinou na první pohled působí vyrovnaně, charismaticky a nechybí jim dávka sebevědomí. Jejich negativní povahu proto hned neodhalíte.

Jak je poznáte?

Pořád si na něco stěžují a vše přehánějí a dramatizují. Neustále jim někdo ubližuje a nikdo je nemá rád. Vždy se staví do pozice oběti a v ostatních se snaží vyvolat pocit viny. Citové vydírání je na jejich denním pořádku. Jejich stěžování nebere konce, ale nikdy neudělají nic proto, aby svůj aktuální a neutěšený stav nějak změnili a zlepšili. Všeho se snaží dosáhnout manipulací, rádi šíří pomluvy a časem jsou až dotěrní.

Můžeme se setkat s různými typy energetických upírů:

Sobec - je zvyklý vždy vše dostat, ale nic nevrací zpět.

Milovník - je člověk, který své činy maskuje láskou. Nechá vás, abyste se do něj zamilovali, a pak využívá vaši energii.

Lísavý upír - naladí se na vás, rozpozná vaše slabiny, vkrádá se vám do duše. Je vtíravý a rád se pohybuje v blízkosti jiných lidí. Rád se k někomu tiskne a lidí se dotýká více, než je jim příjemné.

Manipulátor - rád využije vašeho pocitu viny a vašeho soucitu. Vyhledá vás v případě, že jste otevření poddat se cizímu osudu a chcete pomáhat. Jakmile ho politujete, naváže se na vás a vysaje z vás energii.

Provokatér - nejagresivnější typ upíra. Bez rozmýšlení přejde do útoku a vyvede vás z rovnováhy. Chce, abyste ztratili nervy, a čeká na vaši reakci. A není vůbec důležité, jaká bude (hrubost, strach, rozčílení, pláč), protože každá z těchto reakcí mu přichází vhod.

Jak na energetického upíra?

Je důležité takového člověka rozpoznat a vědět, že když jste s ním v kontaktu, ztrácíte energii. Nejlepší řešení je se s těmito lidmi přestat stýkat, pokud to ovšem jde.

V opačném případě se připravte na setkání s ním!

Usmívejte se, držte si odstup a nenechte se do jeho hry vtáhnout - reagujte tak, jak by to dotyčný od vás nečekal. Pokud je setkání nepříjemné, odejděte.

Jeho negativitu a pesimismus otočte, zeptejte se pozitivně "měl jsi hezký den?" Nesnažte se s ním vyřešit problém, ale dejte mu radu, aby si řešení daného problému našel sám. Naznačte, že mu věříte a že určitě najde vhodné řešení.

Nepřipouštějte si upíra k tělu, vytvořte si pomyslnou hranici, na jakou blízkost se k vám může dostat, a tu dodržujte.

Při pravidelném setkávání se s upíry je důležité znovu načerpat energii a pozitivní náladu! Z našich zkušeností můžeme vřele doporučit procházku v přírodě, trávení příjemných chvil s rodinou, cvičení, být na chvíli sám se sebou, vypnout tělo i mysl a relaxovat nebo si přečíst nějakou oddychovku... Nebo se jít uvolnit na halloweenskou party - třeba v upířím kostýmu 😊